Меню сайту

Нові користувачі
sokolovatp
Автори робіт
29.12.2020
камилла
Користувачі
14.12.2020
Valeriia
Користувачі
12.12.2020
Діана
Користувачі
09.12.2020
Свєта
Користувачі
03.12.2020
Оцініть цей сайт


Потапенко Інна Миколаївна

Рейтинг: 10
аватар
Олег Володимирович

Рейтинг: 10
Бойченко Яна Олегівна

Рейтинг: 16
аватар
Филищук Юрій Васильович

Рейтинг: 10
Шалатовська Наталія Миколаївна

Рейтинг: 10
Блажевич Юлія

Рейтинг: 16

Замовляйте роботи у професіоналів


Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права
або ж є проблеми з її достовірністю
повідомте про це адміністратора

Петренко домовився з Іванчуком про покупку телевізора. Петренко передав Іванчуку аванс і заявив, що наступного дня сам прийде з


Контрольна робота
K-21564

29. Петренко домовився з Іванчуком про покупку телевізора. Петренко передав Іванчуку аванс і заявив, що наступного дня сам прийде за телевізором. Але протягом тижня Петренко так і не приїхав за телевізором. Іванчук зателефонував Петренку і запропонував, щоб телевізор Петренку доставив знайомий Іванчука Романов, якому Петренко і передасть решту покупної ціни. Петренко погодився.
Під час перевезення телевізора автомобіль Романова попав в аварію, і телевізор було розбито. Дізнавшись про це, Петренко став вимагати повернення авансу, але Іванчук відмовив, заявивши, що аварія, як було встановлено, відбулася з вини Романова, а Петренко сам дав згоду на перевезення телевізору. Крім того, Іванчук став вимагати від Петренка повної сплати покупної ціни, запропонувавши Петренку пред’явити позов про відшкодування збитків, спричинених загибеллю свого телевізора, до Романова.
Як повинна бути вирішена справа? Чи змінилось би рішення, якби не Іванчук, а Петренко за згодою Іванчука прислав за телевізором свого знайомого і телевізор був би розбитий за схожих обставин?

30. Зимою Котов купив у Чашкіна дачу. Коли в травні він привіз на дачу свою родину, то виявив, що в двох кімнатах уже поселився Сидоров з сім’єю. Сидоров повідомив, що літом минулого року він уклав з Чашкіним договір оренди двох кімнат в дачному будинку терміном на 5 років і заплатив наперед всю орендну плату, хоча письмового договору з Котовим не має.
Котов звернувся з претензіями до Чашкіна, але останній заявив, що Котов знав про те, що Чашкін систематично здавав дачу в оренду і не задавав йому питань відносно наявності орендаторів. Крім того, як він зрозумів, Котова цікавило оформлення правоустановчих документів, а користуватися дачею він не збирався, так як постійно проживає з сім’єю за кордоном. Саме тому в їх договорі була відсутня вказівка на термін передачі дачі. Крім того, Чашкін повідомив, що Котова викликають до суду, так як за рішенням суду про розділ майна між Чашкіним і його колишньою дружиною, яке вступило в силу до реєстрації договору купівлі–продажу дачі, вона була передана дружині Чашкіна. Котов звернувся за допомогою до адвоката.
Вирішіть спір.

31. В травні Пімінов продав мотоцикл Романкову. В листопаді того ж року Романков виявив, що люлька мотоцикла прийшла в стан повної непридатності. Як з’ясувалося, Пімінов перед продажем замінив люльку на мотоциклі на стару, яку ретельно залатав і підфарбував. Романков став вимагати розірвання договору і повернення йому купівельної ціни. Пімінов посилався на те, що якби люлька була новою, він встановив би значно більшу ціну. Крім того, на його думку, Романков пропустив термін для пред’явлення вимоги про недоліки проданого товару. Тоді Романков звернувся до суду, але суддя не прийняв від нього позовної заяви, пославшись на пропуск терміну виявлення недоліків проданого товару.
Вирішіть спір. Які наслідки мали б місце якщо через дефекти в мотоциклі Романков потрапив в аварію і одержав травму? Чи зміниться рішення, якщо Романков придбав мотоцикл в комісійному магазині, який реалізує товари, що були у вжитку?

32. Ребров 20 вересня купив в універмазі костюм і черевики. У присутності продавця він приміряв куплені речі й уважно їх оглядав. Повернувшись додому, Ребров знову оглянув костюм і вирішив, що колір і фасон йому не підходять. З цієї причини костюм він не вдягав і через кілька днів звернувся до магазину, вимагаючи прийняти костюм і повернути йому гроші.
Через місяць після придбання черевиків виявилося, що вони мають серйозні недоліки: неякісно зшиті і різні за кольором.
Універмаг відмовився замінити куплені речі на більш якісні або повернути за них гроші, посилаючись на те, що під час придбання покупець мав змогу добре оглянути товар і, крім того, черевики Ребров вже носив. На думку адміністрації, дефекти товару були явні і покупець не має права вимагати їх заміни, повернути ж гроші неможливо, бо їх вже інкасовано.
Як слід вирішити спір?

33. Соколов купив у Шевченка будинок за 86000 грн. Через місяць після належного оформлення договору купівлі – продажу продавець звернувся з позовом про його розірвання або зменшення покупної ціни у зв’язку з тим, що попередній власник навмисне приховав недоліки будинку, який потребує капітального ремонту. Так у двох кімнатах необхідно замінити підлогу, віконні рами, провести малярні роботи, замінити деякі стропила. Продавець проти позову заперечував, посилаючись на те, що до укладання договору купівлі – продажу Соколов протягом 4 місяців мешкав у будинку як наймач і мав змогу оцінити стан будинку.
Чи обґрунтована вимога Соколова?

34. Антіпов придбав в універмазі піаніно із розстроченням платежу на 2 роки. Через півроку після оформлення угоди Антіпов звільнився з роботи і виїхав на постійне місце проживання в Росію. Універмаг звернувся до батька боржника з проханням внести за сина несплачену суму грошей або повернути придбане ним піаніно. Батько відмовився задовольнити ці вимоги. Універмаг звернувся з позовом до суду.
Як повинна бути вирішена справа? Як була б вирішена справа, коли б Антіпов подарував піаніно батькові?

35. Тимощук продав Зубову телевізор за 700 грн. Покупець заплатив лише 200 грн., а решту обіцяв сплатити через 3 дні. До остаточного розрахунку телевізор залишався у продавця.
Зубов не приходив за телевізором і не приносив грошей протягом двох тижнів. Тоді Тимощук продав телевізор Тимченко. Після цього з’явився Зубов і пояснив, що хворів і вчасно прийти не зміг.
Тимощук не відмовлявся повернути Зубову сплачені останнім 200 грн. Однак Зубов вважав, що 200 грн. було залишено ним як завдаток, і тому вимагав, щоб Тимощук повернув йому подвійну суму завдатку, тобто 400 грн., і крім того реально виконав укладений між ними договір купівлі – продажу. Оскільки Тимощук відмовився задовольнити вимоги, Зубов звернувся з позовом до суду до Тимощука з вимогою повернути йому 400 грн. і до Тимченко, з вимогою повернути йому телевізор.
Чи обґрунтовані вимоги Зубова? Як слід вирішити спір?

36. Швець придбала на ринку у приватного підприємця вечірню сукну і показала її подрузі. Остання повідомила, що в сусідньому магазині така ж сукня коштує значно дешевше. Швець пішла на ринок, знайшла підприємця і стала вимагати повернути їй частину купівельної ціни або прийняти сукню, а їй повернути гроші. Підприємець відмовився, а Швець звернулася зі скаргою в юридичний відділ адміністрації ринку.
Які роз’яснення вона повинна одержати? Як буде вирішено справу, якщо Швець вдома виявила би погано оброблені шви, а продавець відмовився прийняти сукню, пояснивши це тим, що небездоганна якість обробки швів є звичайним явищем для одягу турецького виробництва?

37. Касатонов і Крутов придбали в магазині по електрообігрівачу вітчизняного виробництва однієї й тієї ж моделі. Через 6 місяців в квартирі Касатонова відбулася пожежа, вигоріла підлога в одній із кімнат, були попсовані меблі і домашні речі. Причиною пожежі став несправний обігрівач, що мав виробничі дефекти, а саме погану ізоляцію нагрівальних елементів. Касатонов вирішив звернутися з позовом про відшкодування спричиненої йому шкоди, але виявилося, що магазин, де був придбаний обігрівач, ліквідований.
Чи має право Касатонов звернутися з позовом про відшкодування причинених збитків до виробника електрообігрівачів і у який термін?
Дізнавшись про випадок з електрообігрівачем Касатонова, Крутов вирішив повернути свій обігрівач виробнику.
Чи може Крутов повернути товар, якщо виявить виробничий дефект у своєму обігрівачу? Чи зміниться рішення, якщо буде установлено, що виробник встановив для електрообігрівачів гарантійний термін протягом 3 місяців?

38. Федоров продав Христичу житловий будинок. Договір був укладений у нотаріуса. Христич вселився в будинок, але зареєструвати договір сторони не встигли, так як Федоров захворів і незабаром помер, а основна частина необхідних для реєстрації документів знаходилася у нього.
Спадкоємці Федорова стали вимагати виселення Христича, стверджуючи, що укладений останнім з Федоровим договір недійсний, не здійснена і передача житлового будинку. Спадкоємцям потрібен житловий будинок, який вони завжди використовували під дачу. Виплачену ж Христичем спадкодавцю грошову суму вони готові повернути.
Христич звернувся до юридичної консультації з проханням роз’яснити чи дійсний укладений ним договір і чи може він зареєструвати право власності на будинок.
Дайте роз’яснення.

39. Лохманчук купив будинок у Раєвської. Весною, через 2 роки після купівлі ґрунтові води затопили погріб, який знаходився під будинком, підмили стовпи, на яких стояв будинок, і він осів. Лохманчук пред’явив позов до Раєвської, в якому вимагав визнати недійсним договір купівлі-продажу будинку і повернути купівельну ціну, або стягнути з відповідача витрати, необхідні для усунення руйнувань і проведення дренажних робіт.
Раєвська стверджувала в суді, що в даному випадку мова йде не про недоліки, виявлені в придбаному будинку. Крім того, всім відомо, що в даному районі ґрунтові води кожної весни затоплюють погреби і підвали.
Вирішіть спір.

40. АТ “Залізобетон” 03.02.2004р. уклало договір з ТОВ “Будстрой” на поставку щомісячно до 03.02.2005р. бетонних конструкцій для будівництва двох дев'ятиповерхових будинків.
Згідно з вимогами стандартів № 051741, № 08175, як було обумовлено в договорі, конструкції повинні бути виготовлені з цементу міцністю 500 одиниць із застосуванням металевої арматури діаметром 8 мм. У зв'язку з тим, що АТ “Залізобетон” одержав від АТ “Цемент” цемент міцністю 300 одиниць, а арматуру діаметром 5 мм, він виготовив конструкції із застосуванням цих компонентів і протягом двох місяців поставляв свою продукцію ТОВ “Будстрой”. Останній неодноразово повідомляв про те, що конструкції не відповідають вимогам якості, але АТ продовжувало поставку саме такої продукції.
У травні 2004р. ТОВ “Будстрой” у письмовій формі повідомив постачальника про те, що договір поставки від 03.02.2004р. він вважає розірваним з вимогою відшкодування збитків у зв'язку з поставкою недоброякісної продукції на суму 300 000 грн. Постачальник отримав це повідомлення 17.05.2004р., але згоди на розірвання договору не дав і надіслав ТОВ претензію з зустрічними вимогами виплати йому пені у розмірі 1 000 грн. за несвоєчасну оплату поставленої продукції і шкоди, заподіяної у зв'язку з відмовою прийняти поставлену продукцію на суму 300 000 грн.
Які підстави та порядок розірвання договору поставки?

41. Відповідно до укладеного договору ТОВ “Люкс” було зобов'язано поставити 17 квітня редакції газети “Ранок” 20 комп'ютерів, за які редакція здійснила попередню оплату за ціною 1 000 грн. за кожний комп'ютер. В договорі сторони передбачили, що за недопоставку комп'ютерів ТОВ “Люкс” сплачує редакції неустойку в розмірі 2% від вартості непоставлених товарів.
14 серпня редакція звернулася в господарський суд з позовом до ТОВ “Люкс” про стягнення з ТОВ усієї перерахованої суми, неустойки за непоставку товарів та процентів за користування чужими грошовими коштами за період з 18 квітня по 14 серпня.
21 серпня комп'ютери були поставлені та прийняті редакцією. При розгляді спору в господарському суді ТОВ “Люкс” не визнало позовні вимоги редакції, посилаючись на те, що свої зобов'язання воно виконало.
Чи є підстави для задоволення позовних вимог редакції газети “Ранок”?

42. АТ “ХТЗ” 01.01.2004р. уклало договір з ТОВ “Атланат” на поставку 60 міні-тракторів і комплектів запасних частин до них (рівними партіями щомісячно з моменту укладення договору). В договорі зазначалося, що прийомка продукції буде здійснюватися згідно з Інструкціями, затвердженими Держарбітражем при Раді Міністрів СРСР.
За договором вартість одного міні-трактора складає 62 000 грн., комплект запчастин – 7 800 грн.
В першому кварталі обумовлену договором продукцію АТ “ХТЗ” не поставляло. Починаючи з квітня й до кінця року АТ поставляло щомісячно по 5 тракторів (загальна кількість – 45 тракторів).
20 грудня 2004р. у процесі перевірки якості продукції була виявлена відсутність 25 комплектів запчастин, хоча в технічних паспортах до тракторів вони були вказані. Крім того, у 5 міні-тракторів відмовили двигуни паливних насосів.
Перевірку якості продукції у складських приміщеннях ТОВ “Атлант” здійснювали заступник директора і головний інженер ТОВ. Результати цієї перевірки були відображені в акті приймання продукції за якістю.
ТОВ “Атлант” подало позов до господарського суду з вимогами про стягнення з АТ “ХТЗ”:
- неустойки за недопоставку продукції (15 міні-тракторів);
- штрафу за поставку некомплектної продукції (25 комплектів запасних частин);
- штрафу за поставку недоброякісної продукції (5 міні-тракторів).
АТ “ХТЗ” не визнав позову і пояснив, що недопоставки 15 міні-тракторів не має і вони ще будуть поставлені, а строк дій договору поставки не був встановлений. Комплекти ж запчастин не були поставлені не з його вини, а тому що АТ “ХЗТД” не поставило їм необхідну кількість запчастин до тракторів. Трактори ж вийшли з ладу через недоброякісні паливні насоси, виробником яких є АТ “Краматорський механічний завод”. До того ж акт приймання продукції не може бути доказом тому, що вказані в договорі Інструкції не діють на території України, а порядок прийомки продукції не передбачений в договорі поставки.
Як повинна бути вирішена справа?

43. АТ “Нафтогаз ” уклало договір з ТОВ “Онікс” про поставку 03.07.2004р. 10 тон бензину: 5 тон марки А-92 і 5 тон марки А-95. Договором передбачалась доставка бензину на АЗС ТОВ “Онікс” та попередня оплата 50% вартості бензину.
28.06.2004р. АТ “Нафтогаз” доставило 10 тон бензину марки А-92 на АЗС. Голова правління ТОВ “Онікс” звернувся за консультацією до юриста з таких питань:
- чи може він відмовитись від прийняття бензину у зв'язку з тим, що на даний час на АЗС тривають ремонтні роботи;
- чи зможе він, прийнявши 10 тон бензину марки А-92 вимагати від АТ “Нафтогаз” поставки 5 тон бензину марки А-95.
Дайте відповіді на питання голови правління ТОВ “Онікс”.

44. Згідно договору, укладеному між АТ “Аркада” та підприємцем Буділовим, товариство зобов’язалося передати останньому вантажний автомобіль “Ман” в обмін на трьохкімнатну квартиру, що належала Буділову. Однак замість німецької вантажівки Буділову було запропоновано автомобіль “КрАЗ”. Враховуючи те, що ціна автомобіля “КрАЗ” значно нижче ціни квартири, Буділов погодився прийняти її при умові, що “Аркада” здійснить доплату у розмірі 2000 грн. Відповідна домовленість була оформлена додатковою угодою до первісного договору.
Через деякий час АТ “Аркада” відмовилось від сплати 2000 грн. та стало вимагати від Буділова повернення “КрАЗу” посилаючись на те, що договір поставки, який було укладено між сторонами не передбачав такої істотної умови як строк виконання й тому, не може вважатися укладеним.
Буділов же вважає, що сторони уклали первісно договір міни й строк не являється істотною умовою цього договору. Сама ж по собі умова про доплату не перетворює договір міни на купівлю-продаж або поставку. Спір було передано до господарського суду.
Вирішіть справу.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту,
тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати
можна дізнатись у автора цієї роботи ...

Щоб переглянути інформацію про автора
натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте секунд...
Дивіться також:Форма входа Реєстрація
Запам'ятати мене Забув пароль ?
Реклама

Топ 10 авторів
lessonz lessonz 4275
В'ячеслав ID:217
 • Стать:Чоловік
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 4275
 • Зареєстрований: 07.07.2011
vipbond vipbond 3057
Виктория Петровна ID:74
 • Стать:Жінка
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 3057
 • Зареєстрована: 09.01.2011
k_alena k_alena 2317
Елена ID:565
 • Стать:Жінка
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:немає
 • Робіт додано: 2317
 • Зареєстрована: 11.07.2012
Ангелина Ангелина 2138
Ангелина ID:213
 • Стать:Жінка
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 2138
 • Зареєстрована: 05.07.2011
olga olga 1466
Ольга ID:184
 • Стать:Жінка
 • Группа: Продавці
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 1466
 • Зареєстрована: 03.06.2011
uliya uliya 1449
Юлія Олександрівна ID:197
 • Стать:Жінка
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 1449
 • Зареєстрована: 19.06.2011
FPM-2007 FPM-2007 1023
Стороженко Андрій Юрійович ID:1255
 • Стать:Чоловік
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 1023
 • Зареєстрований: 17.08.2014
Viktor Viktor 918
Віктор ID:273
 • Стать:Чоловік
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 918
 • Зареєстрований: 26.09.2011
mars1814 mars1814 868
Олександр ID:104
 • Стать:Чоловік
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:є
 • Робіт додано: 868
 • Зареєстрований: 16.02.2011
Nayka Nayka 546
Светлана ID:235
 • Стать:Жінка
 • Группа: Автори робіт
 • Портфоліо:немає
 • Робіт додано: 546
 • Зареєстрована: 27.07.2011
СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Всі партнери
Студенський каталог готових робіт © 2021 - Усі права застережено
Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали, які розміщені користувачами.