Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Іваненко протягом трьох років був акціонером ЗАТ «Полум’я». У 2001 р. він звернувся до правління акціонерного товариства з заявою про свій в
Контрольна робота
№ K-19489
Завдання 6. Іваненко протягом трьох років був акціонером ЗАТ «Полум’я». У 2001 р. він звернувся до правління акціонерного товариства з заявою про свій вихід із товариства і вимогою викупу у нього акцій. Як чинне законодавство (ЦК та ГК України) вирішують питання поділу акціонерних товариств на відкриті та закриті? Чи є правомірним поняття “вихід з акціонерного товариства”? Яким чином припиняються правовідносини акціонера і АТ? Чи зміниться ситуація, якщо Іваненко буде акціонером не закритого, а відкритого АТ?
7. АТ “Пальма” звернулося до господарського суду з позовом до ТОВ “Базис” (далі – ТОВ) про стягнення суми заборгованості у зв’язку з поставкою обладнання. В процесі розгляду справи з’ясувалося, що ТОВ було свого часу приєднане до ТОВ “ПМК”, яке боргу першого не визнало. У судовому засіданні також встановлено, що приєднання ТОВ було здійснено з порушеннями, які, зокрема, стосувалися недодержання вимог заміни боржника на правонаступника згідно статей 520 - 522 ЦК. Як повинна бути вирішена справа?
8. 20 квітня 2005 р. районна податкова інспекція звернулася до госпо-дарського суду з позовом про визнання недійсним договору, укладеного між ТОВ “Фіоль” (далі – ТОВ) та АТ “Персей” (далі – АТ). Підставою позову було зазначено наявність рішення господарського суду від 13.03.2005 р. про виклю¬чення ТОВ із державного реєстру, як такого, що не виконувало вимоги по на¬данню податкової звітності протягом минулого року. На думку позивача, укладення договорів із суб’єктом, який не існує, неможливо. Позов було задоволено. Розглядаючи справу, господарський суд встановив порушення закону при створенні ТОВ та виніс рішення про його ліквідацію, а також у зв’язку з цим визнав недійсними всі правочини, укладені ним, в тому числі з АТ. АТ оскаржило винесене місцевим господарським судом рішення, зазначивши, що юридична особа припиняється з моменту виключення її з державного реєстру, а не з моменту постановлення судового рішення. Одночасно АТ подало позов до міськвиконкому про відміну державної реєстрації припинення ТОВ й вказало на недодержання вимог по створенню ліквідаційної комісії й непроведення усіх необхідних дій по ліквідації цього товариства. АТ також вказувало, що визнання недійсними установчих документів юридичної особи не тягне за собою визнання недійсними укладених нею правочинів. Які рішення повинні винести місцевий та апеляційний суд по кожній справі?
9. Засновник юридичної особи Панкратов звернувся до державного реєстратора з заявою про реєстрацію приватного підприємства “Глорія”. Посилаючись на неможливість фізичних осіб створювати приватні підприємства, йому в цьому було відмовлено, і запропоновано створення Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), на що Панкратов не погодився, оскільки не захотів залучати інших осіб до створення товариства, і звернувся до суду з оскарженням дій реєстратора. Як повинна бути вирішена справа?
10. Рішенням сесії Донецької обласної ради було створено ТОВ “Обласний аптечний холдінг”, засновниками якого виступили Донецька обласна рада та Маріупольська міська рада. Вкладами в статутний капітал ТОВ стало майно аптек, що знаходиться в комунальній власності територіальних громад Донецької області і передане в управління Донецькій обласній раді. Комунальна аптека № 216 (м. Єнакієво) заперечувала проти входження в холдінг і звернулася до суду з оскарженням порядку його створення. При цьому вона доводила, що має майно на праві господарського відання, а з передачею її майна в ТОВ “Обласний аптечний холдінг”, воно стає приватною власністю холдінга. Цим, по-перше, відбувається перетворення комунальної власності на приватну, що виходить за межі функцій управління власністю; по-друге, холдінг як недержавна юридична особа не має права здійснювати діяльність по торгівлі наркотичними медпрепаратами, бо таке право мають лише державні та комунальні аптеки; по-третє, із передачею майна аптека позбавилася щодо майна права господарського відання і не може існувати як юридична особа. Отже рішення Донецької обласної ради є неправомірним і виходить за межі повноважень з управління майном територіальних громад. Розгляньте доводи аптеки.
11. ТОВ “Прапор” (далі – ТОВ) та АТ “Солід” (далі – АТ) звернулися до нотаріуса у цілях посвідчення договору купівлі-продажу підприємства ТОВ. Нотаріус відмовив у посвідченні договору з наступних підстав: а) посилаючись на ГК України, що підприємство являється суб’єктом, а не об’єктом права, а тому не підлягає відчуженню; б) сторонам слід замінити предмет договору, позначивши замість “підприємства” в якості предмета – майно; в) у випадку відчуження майна ТОВ останнє має перестати існувати і під¬лягає припиненню; г) сторони не визначили склад відчужуваного майна. У процесі обговорення цих питань АТ вказало на необхідність позначити в договорі й на передачу йому ще не реалізованої продукції ТОВ , його фірмового найменування та права на торговельну марку. Проаналізуйте доводи нотаріуса.
12. Філончук вирішив продати Прохоренко свою частку у статутному капіталі ТОВ “Парадигма”, для чого між ними було укладено договір купівлі-продажу. Пархоменко – учасник цього товариства звернувся з позовом до суду про переведення на нього прав покупця, оскільки він має переважне право на придбання відчужуваної частки. Що може бути предметом договору купівлі-продажу? Який порядок відчуження часток у статутному капіталі товариства? Як пов’язані між собою питання виходу учасника з товариства та відчуження ним своєї частки? Як співвідносяться між собою право учасника товариства на відчуження частки та право участі в товаристві, що є невідчужуваним згідно ст. 100 ЦК?
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи