Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Цінні папери як інститут цивільного права України
Курсова
№ K-25006
Зміст
Вступ Розділ 1. Поняття цінних паперів згідно цивільного законодавства 1.1. Суть інституту цінних паперів 1.2. Особливості здійснення діяльності на ринку цінних паперів Розділ 2. Види цінних паперів згідно законодавства України 2.1. Класифікація цінних паперів 2.2. Характеристика окремих видів цінних паперів Розділ 3. Інститут ринку цінних паперів в цивільному праві України 3.1. Ринок цінних паперів, його місце в структурі ринку фінансових ресурсів 3.2. Відповідальність за правопорушення на ринку цінних паперів Висновки Список літератури Висновок
Отже, поняття цінних паперів згідно з Законом України "Про цінні папери і фондову біржу" визначається так: Цінні папери – це грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником, і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають з цих документів.
В Цивільному кодексі України в редакції від 16 січня 2003 року проблеми цінних паперів регламентує глава 14, яка так і називається "Цінні папери"
Згідно ст. 194 нового ЦК України цінним папером є документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає взаємовідносини між особою, яка його випустила (видала), і власником та передбачає виконання зобов’язань згідно з умовами його випуску, а також можливість передачі прав, що випивають з цього документа, іншим особам.
До особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять у сукупності усі права, які ним посвідчуються.
Стаття 195 ЦК містить перелік груп цінних паперів, виходячи зі змісту закріплених у них прав. Окрім вказаних у ній можна виділити й інші групи цінних паперів, класифікувавши їх наступним чином:
– залежно від способу легітимації правомочного суб'єкта: папери на пред'явника, іменні, ордерні;
– за строком існування: строкові, безстрокові;
– за формою існування: документарні, бездокументарні;
– за національною належністю: вітчизняні, іноземні;
– за типом використання: інвестиційні (капітальні), неінвестиційні;
– за формою власності: державні, недержавні;
– за оборотоздатністю: ринкові або вільно оборотні, неринкові;
– за рівнем ризику: безризикові чи мало-ризикові, ризикові;
– за наявністю доходу: доходні, бездоходні;
– за формою вкладення коштів: боргові, володільницькі дольові.
Окрім того, різні види цінних паперів згадуються у ст. 3 Закону України "Про цінні папери та фондову біржу". Ця норма передбачає можливість обігу на території України наступних видів цінних паперів:
– акцій;
– облігацій внутрішньої та зовнішньої позики;
– облігацій місцевих позик;
– облігацій підприємств;
– казначейських зобов'язань;
– ощадних сертифікатів;
– векселів;
– приватизаційних паперів.
Цей перелік цінних паперів розширений Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р. за рахунок так званих похідних цінних паперів (ст. 1 вказаного закону). До них, зокрема, належать: деривативи, форвардний контракт, ф'ючерсний контракт, опціон.
Не закріплені в Законі України "Про цінні папери та фондову біржу": коносамент (Кодекс торговельного мореплавства України), інвестиційні сертифікати (Закон України "Про інститути сумісного інвестування..."), чеки "Інструкція Національного банку України "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті"), бони в іноземній валюті: короткострокові боргові зобов'язання, що емітуються казначейством, муніципальними органами та приватними фірмами та використовуються їх утримувачами як покупного чи платіжного засобу (Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність"), варанти (складські свідоцтва) (передбачені Законом України "Про заставу").
Ціна
50
грн.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи