Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Конституційне право України 2 (МАУП)
Контрольна робота
№ K-28128
ТЕМА "НАРОДНЕ ВОЛЕВИВЛЕННЯ. ВИБОРЧЕ ПРАВО ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ"
Тестові завдання до теми: Народне волевиявлення. Виборче право та виборчі системи
ТЕМА_ПОНЯТТЯ, ВИДИ ТА СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІЯ РЕФЕРЕНДУМІВ
Тести до теми: "Поняття, види та соціальна функція референдумів"
ТЕМА_КОНСТИТУЦІЙНА СИСТЕМА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
Тести до теми: "Конституційна система органів державної влади"
ТЕМА_КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Розв'язання задач з даної теми
Задачі до теми_Конституційно-правовий статус ВРУ
Задача 1. Після подолання вето Президента України на Закон України «Про досудове слідство». Голова Верховної Ради України направив цей Закон на підпис Президентові. Однак глава держави відмовився підписувати його та повернув із своїми вмотивованими пропозиціями до Верховної Ради України. Голова парламенту на прес-конференції заявив, що найближчим часом підпише Закон і дасть вказівку опублікувати його у газеті «Голос України». Після цього Президент офіційно звернувся до Голови Верховної Ради з проханням повернути йому Закон для його промульгації. Голова парламенту погодився на пропозицію Президента. Однак врешті решт глава держави Закон не підписав.
Яким чином може парламент подолати вето Президента? У чому полягає процедура підписання та оприлюднення закону? Дайте правову оцінку діям і рішенням Голови Верховної Ради та Президента України.
Задача 2. З метою врегулювання тривалої кризи Верховна Рада України за попереднім погодженням із Президентом України прийняла постанову про призначення позачергових виборів народних депутатів та Президента України. До Конституційного Суду України звернулися 50 народних депутатів із поданням про визнання цієї постанови неконституційною.
Проаналізуйте повноваження парламенту з питань виборчого процесу.
Яке рішення має ухвалити суд?
Скласти глосарій до теми: «Конституційно-правовий статус ВРУ»
Скласти глосарій по даній темі, що містить визначення мінімум 10 вузькоспеціалізованих термінів.
Тести до теми: "Конституційно-правовий статус Верховної Ради України"
ТЕМА_КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ
Розв'язання задач по темі
Задачі до теми_Конституційно-правовий статус народного депутата України
Задача 1. Розглянувши депутатський запит народного депутата С. з вимогою надати інформацію про стан злочинності й відповідні копії звітів, начальник обласного УМВС України К. відмовився це зробити, обґрунтовуючи свої дії тим, що такі дані становлять інформацію про діяльність органів досудового слідства і не можуть бути надані громадянам на підставі їх запитів.
Чи обґрунтованою є відмова К. у наданні інформації за депутатським запитом народного депутата С.?
Задача 2. Громадянин України Р. був обраний до Верховної Ради України за виборчим списком Блоку прогресивних сил (далі – БПС). Після отримання тимчасового посвідчення народного депутата України він заявив, що виходить із Прогресивної політичної партії, яка є членом вказаного блоку, і не буде брати участі у фракції БПС у парламенті. Натомість він вступив до Партії місцевих інтересів і збирається стати членом її фракції. БПС на своїй конференції вирішив позбавити Р. повноважень народного депутата і виключив його з Прогресивної політичної партії. Однак Р. відмовився віддавати тимчасове посвідчення народного депутата України, посилаючись на те, що Конституція України не передбачає механізму позбавлення депутатського мандата за перехід із партії у партію.
Які юридичні наслідки тягне за собою перехід народного депутата із однієї партії у іншу, із однієї фракції у іншу? Наскільки обґрунтованими є правові позиції Р. і БПС?
Скласти глосарій до теми: «Конституційно-правовий статус народного депутата України»
Скласти глосарій по даній темі, що містить визначення мінімум 10 вузькоспеціалізованих термінів.
Терміни не повинні повторюватися з попередніх тем курсу.
ТЕМА_КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Розв'язання задач по темі
Розв'язуючи запропоновані задачі дайте повні та обґрунтовані відповіді (в т.ч. посилаючись на відповідні нормативно-правові акти).
Задачі до теми_Конституційно-правовий статус Президента України
Задача 1. Голова Верховної Ради України зачитав присягу Президента тим самим провівши інаугурацію Президента в термін 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Чи вірно відтворено процес інаугурації? За яких умов і в які строки Президент приносить присягу?
Задача 2. Міністром закордонних справ України від імені України був укладений міжнародний договір з однією із арабських країн про спільні зусилля в боротьбі з тероризмом. Під впливом міжнародної дипломатії Президент України, посилаючись на свої конституційні повноваження з визначення основних напрямів зовнішньої політики України, визнав неправомірним підписання договору і оголосив про його розірвання. У свою чергу влада цієї арабської країни почала вимагати пояснень, оскільки жодних підстав вважати Міністра закордонних справ на момент укладання договору неуповноваженою особою не було
Дайте відповіді на питання.
1. Чи вправі Президент визнавати неправомірними дії Міністра закордонних справ? 2. Чи має Міністр закордонних справ повноваження укладати міжнародні договори від імені України? 3. Чи має значення для вирішення даної справи норма Конституції, яка встановлює, що Президент представляє Україну всередині держави та за кордоном?
Скласти глосарій до теми: «Конституційно-правовий статус Президента України»
Скласти глосарій по даній темі, що містить визначення мінімум 10 вузькоспеціалізованих термінів.
Терміни не повинні повторюватися з попередніх тем курсу.
Тести до теми: "Конституційно-правовий статус Президента України"
ТЕМА_КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Розв'язання задач по темі
Розв'язуючи запропоновані задачі дайте повні та обґрунтовані відповіді (в т.ч. посилаючись на відповідні нормативно-правові акти).
Задачі до теми_Конституційно-правовий статус Кабінету Міністрів України
Задача 1. На засіданні парламенту після виступу Міністра освіти і науки України один із народних депутатів висунув вимогу про відставку цього Міністра, посилаючись на вкрай неефективну роботу міністерства. Депутати з фракції політичної партії “Відродимо Україну” обурилися на цю пропозицію колеги, посилаючись на те, що парламент не має права розглядати питання про відставку Міністра, оскільки пройшло лише 6 місяців з дня затвердження Кабінетом Міністрів на своєму засіданні програми діяльності уряду і відсутнє відповідне подання Прем’єр-міністра про відставку Міністра освіти і науки.
Проаналізуйте механізм притягнення Кабінету Міністрів та його членів до парламентської відповідальності. Дайте конституційно-правовий аналіз заявам народних депутатів?
Задача 2. Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою скасував пільги для громадян, встановлені законом. Група громадян звернулася до суду з позовом про скасування постанови як такої, що суперечить закону.
Як повинен вчинити суд, керуючись Конституцією України? До якої групи прав відноситься право громадян, яке вони захищають? Які гарантії захисту прав використали громадяни?
Скласти глосарій до теми: «Конституційно-правовий статус Кабінету Міністрів України»
Скласти глосарій по даній темі, що містить визначення мінімум 10 вузькоспеціалізованих термінів.
Терміни не повинні повторюватися з попередніх тем курсу.
Тести до теми: "Конституційно-правовий статус КМУ
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи