Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Житель міста Суриков купив будинок у сільській місцевості з присадибною ділянкою 0,12 га, 1241-1250
Контрольна робота
№ K-27075
ЛЮБУЮ ЗАДАЧУ МОЖНО КУПИТЬ ОТДЕЛЬНО - 30 ГРН/ЗАДАЧА Тема 1: Правовий режим використання та охорони земель
Вирішіть задачу 1. Житель міста Суриков купив будинок у сільській місцевості з присадибною ділянкою 0,12 га і звернувся в сільраду з заявою про надання земельної ділянки 0,40 га для ведення особистого селянського господарства. Через 1,5 місяця він одержав відповідь, у якій йому відмовляли в наданні земельної ділянки, посилаючись на відсутність досвіду роботи в сільському господарстві. Охарактеризуйте право громадян на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Дайте правову оцінку ситуації.
2. Громадянин України Іголкін мав на праві власності 50 га сільськогосподарських угідь, отриманих ним для ведення фермерського господарства. У січні 2015 р. Іголкін помер. Громадянин США Носів, доводячись племінником Іголкіну, як єдиний родич, заявив про право на спадщину, що включає і зазначені 50 га землі. Дайте письмову консультацію Носову щодо реалізації ним свого права на земельну діялнку.
Тема 2. Правовий режим використання і охорони надр
Вирішіть задачу Громадянин Федоров отримав в порядку безоплатної приватизації земельну ділянку площею 0,12 га, на якій почав здійснювати видобуток глини, піску та підземних вод для їх подальшої реалізації місцевим підприємцям. Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища гр.-на Федорова було притягнуто до адміністративної відповідальності та внесено припис про заборону йому здійснювати вказаних видобуток в майбутньому. Федоров оскаржив дії інспектора, зазначивши, що земельна ділянка є його власністю, а видобуті пісок, глина та вода є складовими такої ділянки, а тому право власності на них автоматично випливає із його права на вказану ділянку. Визначити види правовідносин, що виникли. Які особливості права власності на корисні копалини, які знаходяться на земельних ділянках окремих осіб, передбачені чинним законодавством України? Надати правову оцінку позиції інспектора. Надати правову оцінку позиції громадянина. Вирішити справу.
Тема 3. Правовий режим використання і охорони вод Вирішіть задачу 1. Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено перевірку обслуговуючого кооперативу з питання дотримання їм вимог законодавства при використанні водних ресурсів загальнодержавного значення. У результаті перевірки встановлено, що обслуговуючий кооператив у ході своєї діяльності самовільно, без дозволу на спеціальне водокористування здійснював забір води з водного об'єкту загальнодержавного значення для поливу сільськогосподарських культур насосом. За вказаним фактом державним екологічним інспектором складено протокол про адміністративне правопорушення. Також прокурор звернувся до господарського суду з позовом про відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення правил охорони водних ресурсів. Голова кооперативу заперечує проти позовних вимог та наявності в діях кооперативу ознак правопорушення, пояснюючи тим, що кооператив здійснював загальне користування водним об'єктом загальнодержавного значення, яке не потребує отримання спеціального дозволу. Надайте правову оцінку діям обслуговуючого кооперативу. Який вид природокористування має місце в даній ситуації.
2. ТОВ “Мир” одержало ставок на умовах оренди для розведення риби. Протягом трьох років воно не використовувало водний об'єкт, допускало його забруднення. За клопотанням с/г підприємства “Світло” районний виконком вилучив ставок у ТОВ “Мир” і передав його с/г підприємству “Світло”. Голова правління ТОВ “Мир” звернувся до прокурора із проханням опротестувати рішення райвиконкому. Який порядок надання водних об'єктів у користування? Чи допущені ТОВ порушення водного законодавства і яка відповідальність за них? Підготуйте відповідь прокурора.
Тема 4. Правовий режим використання та охорони лісів
Вирішіть задачу Лісогосподарське підприємство подало позов проти Іванова про стягнення збитків за самовільну порубку дерев, сінокосіння та випас худоби в лісі. Іванов позов не визнав і пояснив, що це лісокористування він здійснював з дозволу лісничого Семенова. У суді було встановлено, що Семенов систематично надавав громадянам лісові ділянки для заготівлі деревини, здійснення інших видів лісокористування на ділянках, які вони вибирали за своїм розсудом. Розкрийте зміст побічних лісових користувань. Чи є в даній ситуації порушення лісового законодавства? Якщо так, то які види відповідальності будуть застосовуватись?
Тема 5. Правовий режим використання та охорони тваринного світу
Вирішіть задачу Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області встановлено факт незаконного вилову громадянином Петровим водних біоресурсів на рибогосподарському водному об'єкті в заборонений нерестовий період, а саме карася загальною вагою 3,5 кг. За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення. Крім цього, прокурор в інтересах держави звернувся з позовом до суду про відшкодування шкоди, заподіяної незаконним виловом риби. Петров заперечував проти позову, стверджуючи , що в його діях відсутній склад правопорушення, свої дії кваліфікує як любительське рибальство. Визначить поняття любительського, спортивного та промислового рибальства. Який порядок здійснення любительського рибальства? Дайте правову оцінку ситуації? На підставі яких нормативно-правових актів визначається розмір шкоди, заподіяної рибним ресурсам?
Тема 6. Правовий режим охорони і використання атмосферного повітря
Вирішіть задачу Екологічною інспекцією в процесі перевірки виробничої діяльності чавуноливарного заводу було виявлено, що на заводі не ведеться контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Крім того, завод не виконує ремонт газоочисних споруджень, посилаючись на відсутність коштів і необхідного устаткування для ремонту. Назвіть обов'язки підприємств, які шкідливо впливають на атмосферне повітря. Які види відповідальності встановлені чинним законодавством за зазначені порушення? Дайте правову оцінку ситуації.
Тема 7. Правові засади формування, збереження та раціонального використання національної екологічної мережі України
Вирішіть задачу
Фермерським господарством провадився випас худоби на землях заповідника “Крейдова флора”. Протягом літа, у результаті такого випасу знищено десятки видів рослин, занесених до Червоної книги. Факт правопорушення був зафіксований інспектором по охороні навколишнього природного середовища. Голова фермерського господарства відмовився підписувати акт інспектора, мотивуючи це тим, що він не несе відповідальності за дії своїх працівників. Назвіть особливості правового режиму використання об'єктів природно–заповідного фонду. Чи є порушеннями дії працівників фермерського господарства, голови? Яка відповідальність передбачена за допущені порушення, хто її вправі застосовувати?
Тема 8. Правовий режим поводження з відходами Вирішіть задачу Мешканці села Іванівка, що знаходиться в двох кілометрах від території ТОВ «Молокозавод» виявили, що останній час в результаті діяльності заводу у єдиному колодязі, яким користуються мешканці села, забруднена вода, крім цього у повітрі постійно відчувається запах нечистот. З цією проблемою вони звернулись до Державної екологічної інспекції. В результаті перевірки Держекоінспекцією було встановлено, що на підприємстві не ведеться контроль за станом місць та об'єктів розміщення відходів, допущено зберігання та видалення відходів у несанкціонованому місці, що призвело до забруднення прилеглої до молокозаводу земельної ділянки. Директор підприємства вину не визнав і зазначив, що на території, де розташоване ТОВ раніше знаходився тваринний комплекс, очисних споруд не було, система каналізації закінчується у вигрібній ямі, а тому, вказана територія була забруднена ще до початку роботи товариства. Стоки ТОВ «Молокозавод» регулярно вивозились для переробки, про що свідчили укладені договори. Визначить правові заходи охорони земель від забруднення відходами. Чи зобов’язано підприємство відшкодувати шкоду, заподіяну забрудненням земель?
Ціна
250
грн.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи