Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Екологічне право (МАУП)
Контрольна робота
№ K-29037
167 стор. 70 питань.
Лекція №1 Екологічне право як галузь права: загальна характеристика 1. Які основні форми взаємодії суспільства і природи та фор¬ми охорони природи? 2. Яке на вашу думку соціальне призначення екологічного права та мета його вивчення? 3. Які суспільні відносини регулює екологічне право і яка їх структура? 4. У чому суть комплексного підходу до регулювання від¬носин по охороні і раціональному використанню при¬родних ресурсів? 5. У системі яких екологічних відносин більш прийнятним є застосування адміністративно-правового методу регу¬лювання, а в яких цивільно-правового? 6. Що виступає об'єктами екологічного права? 7. Дайте перелік основних диференційованих об'єктів еко¬логічного права та ознайомтесь з їх визначеннями, що даються у відповідних поресурсових кодексах та законах.. 8. У чому суть та відмінність понять «природний об'єкт» і «природний ресурс»? 9. Яке співвідношення екологічного і конституційного пра¬ва, екологічного і адміністративного права, екологічного і цивільного права? 10. Яка система галузевих принципів екологічного права? 11. Як ви розумієте принцип оптимального поєднання еко¬логічних і економічних інтересів суспільства? 12. Яка система джерел екологічного права?
Лекція №2. Екологічні права та обов’язки та обов’язки громадян України 1. Яка система екологічних прав та обов'язків громадян Укра¬їни закріплена сьогодні законодавством? 2. Які особливості системи екологічних прав та їх місце в си¬стемі прав людини і громадянина? 3. Проаналізуйте систему екологічних прав громадян. Які з них є самостійними, а які базуються на загальних, ра¬ніше встановлених правах? 4. Дайте порівняльний аналіз екологічних прав громадян (ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища») і повноважень громадських приро¬доохоронних об'єднань (ст. 21 Закону) і зробіть виснов¬ки про їх співвідношення. 5. Що є юридичними критеріями визначення безпеки (чи небезпеки) довкілля? 6. Що становить зміст екологічної інформації? 7. Ознайомтесь з положеннями Орхуської конвенції про доступ до інформації і участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (1998 р.) і встановіть, в яких випа¬дках вона допускає можливість відмови зі сторони дер¬жавних органів в наданні екологічної інформації. 8. Проаналізуйте порядок подання запиту про надання еко¬логічної інформації, що визначений в Положенні про по¬рядок надання екологічної інформації. 9. Які підстави для відшкодування шкоди, заподіяної жит¬тю і здоров'ю громадян внаслідок негативного впливу на довкілля? 10. Яка система гарантій забезпечення екологічних прав за¬кріплена Законом України «Про охорону навколишньо¬го природного середовища? 11. Яка ваша думка про реалізацію екологічних прав? Ким і як вони гарантуються і забезпечуються?
Лекція №3. Право власності на природні об’єкти та їх ресурси 1. Поняття та особливості права власності на природні об’єкти та їх ресурси. 2. Загальна характеристика відносин власності.
Лекція №4. Право природокористування 1. Поняття, суть, принципи права природокористування. 2. Класифікація права природокористування. 3. Зміст відносин природокористування
Лекція №5. Правові засади управління в галузі охорони довкілля 1. Загальна характеристика управління в галузі охорони довкілля. 2. Система державних органів управління в галузі охорони довкілля. 3. Функції управління в галузі охорони довкілля.
Лекція №7. Економічний механізм забезпечення охорони навколишнього природного середовища 1. У чому суть і мета встановлення економічного механізму в галузі охорони навколишнього природного середовища? 2. Які елементи входять в структуру економічного механіз¬му в галузі охорони навколишнього природного середо¬вища? 3. У чому суть збору за забруднення навколишнього при¬родного середовища? Чим він регулюється? 4. У чому суть встановлення лімітів в галузі охорони і вико¬ристання навколишнього природного середовища? Яка діяльність підлягає лімітуванню? 5. У чому суть збору за спеціальне використання природ¬них ресурсів? Якими нормативно-правовими актами ре¬гулюється порядок зборів за спеціальне користування над¬рами, водами, лісами, тваринним світом? 6. Які види заходів економічного стимулювання охорони довкілля передбачені законодавством? 7. Які, на вашу думку, найбільш ефективні заходи економіч¬ного стимулювання природоохоронної діяльності? Які можливі нові види таких заходів? 8. Який статус Державного фонду охорони навколишнього природного середовища? 9. Які особливості відносин екологічного страхування?
Лекція №8. Юридична відповідальність за порушення еколого-правових норм. 1. Загальна характеристика юридичної відповідальності. 2. Екологічне правопорушення: поняття, особливості, склад. 3. Види юридичної відповідальності за екологічне правопорушення.
Лекція №9. Правовий режим використання та охорони земель 1. Земля як об’єкт правової охорони і використання. Категорії земель. 2. Функції державного управління в галузі використання і охорони земель. 3. Охорона земель. Юридична відповідальність за порушення земельного законодавства.
Лекція №10. Правовий режим використання та охорони надр 1. Надра як об’єкт правової охорони і використання. 2. Право користування надрами: поняття, види, зміст. 3. Управління в галузі використання і охорони надр. 4. Охорона надр. Юридична відповідальність за порушення законодавства про надра
Лекція №11. Правовий режим використання та охорони вод 1. Води як об’єкт правової охорони і використання. 2. Характеристика відносин водокористування. 3. Управління в галузі використання і охорони вод. 4. Правова охорона водних об’єктів. Юридична відповідальність за порушення законодавства про води.
Лекція №12. Правовий режим використання та охорони лісів та інших об’єктів рослинного світу 1. Ліс як об’єкт правової охорони і використання. Рослинний світ як природний об’єкт та об’єкт правової охорони. 2. Право власності на ліси та право користуваннями лісами. 3. Функції управління в галузі використання і охорони лісів. 4. Правова охорона рослинного світу. Юридична відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ та ліси.
Лекція №13. Правовий режим використання та охорони тваринного світу 1. Ліс як об’єкт правової охорони і використання. Рослинний світ як природний об’єкт та об’єкт правової охорони. 2. Право власності на ліси та право користуваннями лісами. 3. Функції управління в галузі використання і охорони лісів. 4. Правова охорона рослинного світу. Юридична відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ та ліси.
Лекція №14. Правове регулювання охорони атмосферного повітря 1. Особливості атмосферного повітря як об’єкта екологічного права та його правового режиму. 2. Стандартизація та нормування в галузі атмосферного повітря. 3. Система заходів охорони атмосферного повітря. Юридична відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони атмосферного повітря.
Лекція №15. Правовий режим екологічної мережі України 1. Поняття, особливості, структурні особливості екологічної мережі України. 2. Території та об’єкти природно – заповідного фонду України як складові екомережі. 3. Правовий режим лікувально-оздоровчо курортних та рекреаційних зон.
Лекція №16. Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій 1. Поняття, ознаки і класифікація зон надзвичайних екологічних ситуацій. 2. Система заходів запобігання, реагування та ліквідація наслідків надзвичайних екологічних ситуацій.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи