Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Начальник слідчого відділу виніс постанову про створення слідчо-оперативної групи для розслідування нерозкритих злочинів минулих років.
Контрольна робота
№ K-21636
Практичне заняття 5.1.
1. Начальник слідчого відділу виніс постанову про створення слідчо-оперативної групи для розслідування нерозкритих злочинів минулих років. Прокурор скасував вказану постанову, зазначивши, що начальник слідчого відділу вийшов за межі своїх повноважень. Чи правильно вчинив прокурор? Які правові підстави створення слідчо-оперативної групи? Хто має право створити слідчо-оперативну групу?
2. Б. була викликана по телефону до слідчого з метою допиту її як свідка у кримінальному провадженні, по якому її рідному братові Д. було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 185 КК України. З метою встановлення психологічного контакту слідчий вирішив провести допит у «невимушеній обстановці» та записати його на диктофон. У своєму кабінеті він приготував чай, печиво, запросив до столу Б. і почав розпитувати про обставини її життя, розповідати деякі епізоди з власного, пізніше повів розмову і про обставини вчиненого кримінального правопорушення. В ході такої розмови Б. повідомила деякі факти про злочинну діяльність її брата та обставини його особистого життя, прохаючи при цьому допомогти врятувати брата від тюрми. Слідчий пообіцяв допомогу лише за умови, що вона правдиво розповість, що їй відомо з приводу злочинної діяльності підозрюваного. Після такого запевнення свідок розповіла слідчому і про інші обставини вчиненого кримінального правопорушення. Одержану інформацію слідчий заніс до протоколу допиту свідка і запропонував Б. підписати його. Остання, не читаючи, поставила свій підпис у кінці протоколу. Хід допиту фрагментарно (тільки дані, які стосуються справи) слідчий непомітно для свідка записав на диктофон, вмикаючи та вимикаючи його у необхідних випадках. Який порядок виклику свідка для допиту і чи він був дотриманий в описаній ситуації? Який порядок допиту свідка? Які вимоги ставляться до протоколу допиту свідка? Чи вправі свідок написати свої показання власноручно і якщо так, то чи необхідно складати при цьому протокол його допиту? Яким є порядок застосування звукозапису при провадженні досудового слідства? Чи були допущені порушення вимог кримінального процесуального закону слідчим у цьому випадку?
3. До чергової частини райвідділу внутрішніх справ надійшла заява від громадянина П. про те, що з її квартири вчинена крадіжка матеріальних цінностей. Прибувши на квартиру заявника разом з дільничним інспектором, слідчий склав протокол такого змісту: «Місцем події є квартира № 13 будинку № 57 по вул. І. Франка. При огляді квартири виявлені сліди проникнення до неї: шиба у вікні вибита, на підвіконні виявлено чіткий слід взуття дорослої людини. За словами потерпілої, з квартири зникли домашній кінотеатр фірми «ВВК», куплений нею за 400 доларів США, старовинний настільний годинник, вартості якого вона не знає, дві кришталеві вази на суму 230 грн. та гроші в сумі 4 400 грн. Обстановка в квартирі не порушена. Інших обставин, які мали б значення для справи не виявлено. Під час огляду місця події проводилося фотографування квартири та слідів проникнення до неї. Зауважень від учасників огляду не надійшло». Яка слідча дія проводилась слідчим в описаній ситуації? Дайте правову оцінку діям слідчого. Складіть протокол слідчої дії, яку необхідно провести в наведеній ситуації (якщо вказаних обставин недостатньо – додайте необхідні на свій розсуд).
4. На допиті потерпілий З. повідомив слідчому, що під час вчинення хуліганських дій Б. і В. завдавали йому ударів руками та ногами, а коли він впав на землю, В. шилом ударив його в сідницю, в результаті чого він не може сидіти. На підтвердження сказаного потерпілий показав слідчому крововилив та місце, де «дуже боляче». З. просив відобразити цей факт у протоколі допиту або у якомусь іншому документі. Закінчивши допит потерпілого, слідчий запросив двох понятих, оглянув у їх присутності частини тіла потерпілого, на яких були крововиливи і синці та зафіксував це у протоколі освідування. Якою є мета проведення освідування? Яким є процесуальний порядок проведення освідування? Дайте правову оцінку діям слідчого.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи