Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Національна культура
Контрольна робота
№ K-12635
Національна культура –
2. Розкрийте характерні риси культури. Знаючи, що вона контролює поведінку людини, чи можете Ви її назвати репресивною?
3. Поясніть сутність функціонального комплексу культури:
Завдання. 1. Проаналізуйте та зробіть висновок із висловлення американського соціолога Т. Парсонса: «…По-перше, культура передається, вона складає спадок або соціальну традицію»; по-друге, це те, чому навчаються, культура не є проявом генетичної природи людини; і, по-третє, вона є загальноприйнятою». 2. Про яку форму культури йде мова: вона повна штучних замінників реальних цінностей – подовжене учнівство як псевдо самостійність, слідування відносинам з системою панування та домінування сильних особистостей, фатам органна участь в пригодах екранних і літературних героїв замість реалізації власних прагнень і, решті-решт, втеча або неприйняття соціальної дійсності замість її перебудови і вдосконалення? Дайте їй характеристику. На що вона націлює молодих людей, які слідують їй? Тести: 1. Термін «культура» походить від: А) мисливства; Б) землеробства; В) скотарства; Г) садівництва.
2. Термін «культура» був уведений до вживання: А) М. Катоном; Б) Цицероном; В) С. Пуфендорфом; Г) Й. Гердером.
3. Протиставлення «діонісійського» та «аполлонівського» видів мистецтв було притаманно: А) Ф. Ніцше; Б) О. Шпенглеру; В) М. Данилевському; Г) Ж.-Ж. Руссо.
4. Ідеаційний, ідеалістичний та чуттєвий тип культури був притаманний концепції: А) А. Тойнбі; Б) М. Вебера; В) Ніцше; Г) П. Сорокіна.
5. Праця Й. Хейзінга, де він виклав свою теорію культури, мала назву: А) «Присмерк Європи»; Б) «Стародавнє суспільство»; В) «Людина граюча»; Г) «Золота гілка».
6. Елементами культури є: А) дифузія; Б) концепти; В) цінності; Г) інтеріоризація.
7. Автором концепції культурних «суперсистем» є: А) Леві-Стросс; Б) П. Сорокін; В) М. Вебер; Г) А. Тойнбі.
8. Фази історико-філософського аналізу розвитку культури по термінології М. Данилевського: А) цивілізація; Б) культурно-історичні типи; В культурно-історичні періоди; Г) культурні суперсистеми.
9. О. Шпенглер характеризував західноєвропейську культуру діяльною, непереривною у своєму становленні, прагненням у майбутнє: А) діонісійська; Б) рицарська; В фаустівська; Г) аполлонівська.
10. Англійський історик культури А. Тойнбі розумів історію світової культури як: А) певне число цивілізацій, пов’язаних одна з одною; Б) певне число абсолютно замкнутих, не впливаючих одна на одну цивілізацій; В єдиний, непереривний, постійно збагачуючий процес, що відповідає закону «культурної радіації»; Г) дещо стихійне, непідвласне градації та визначення.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи