Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Публічне та територіальне адміністрування (МАУП)
Контрольна робота
№ K-28057
102 стор. + 2 реферата до 20 сторінок кожний
Практичне завдання до теми 1 1. Розкрийте сутність державного управління. 2. Назвіть головні ознаки державного управління. 3. Охарактеризуйте періоди розвитку теорії та практики управління. 4. Проаналізуйте основні характеристики адміністративної школи управління. 5. Охарактеризуйте властивості “ідеальної демократії” за М. Вебером. 6. Які основні характеристики класифікації потреб за А. Маслоу?
Практичне завдання до теми 2 1. Вкажіть основні принципи системного підходу. 2. Які основні характеристики системи державного управління? 3. Які основні сфери використання системного аналізу в державному управлінні? 4. Визначте основні ознаки підсистеми державних органів у системі державного управління. 5. У чому полягають особливості використання соціальних систем? 6. Назвіть основні причини необхідності використання теорії організації в державному управлінні.
Практичне завдання до теми 3 1. Чим відрізняється функціональна структура державного управління від організаційної? 2. У чому полягають принципи ефективності організації? 3. Охарактеризуйте функції державного управління. 4. Дайте характеристику основним ознакам державного органу. 5. Назвіть основні моделі побудови та реорганізації організацій. 6.У чому полягає Конституційний механізм організації влади в Україні?
Практичне завдання до теми 4 1. Охарактеризуйте інститут Президента України. 2. У чому полягають основні повноваження Президента України? 3. Охарактеризуйте зміст прав та обов'язків Народного депутата України. 4. У чому полягають основні характеристики судової системи України? 5. Вкажіть основні повноваження Конституційного суду України. 6. Назвіть головні функції Вищої ради юстиції.
Практичне завдання до теми 5 1. Охарактеризуйте Кабінет Міністрів України як вищий орган виконавчої влади. 2. Дайте характеристику загальній організаційній структурі виконавчої влади в Україні. 3. Проаналізуйте основні функції Кабінету Міністрів України. 4. У чому, на Вашу думку, полягають основні повноваження Кабінету Міністрів України? 5. Які Вам відомі правові акти Кабінету Міністрів України? 6. Назвіть основи для класифікації Центральних органів виконавчої влади.
Практичне завдання до теми 6 1. Охарактеризуйте основні завдання Центральних органів виконавчої влади. 2. Назвіть Центральні органи виконавчої влади залежно від сфери управління та характеру функцій і повноважень. 3. Охарактеризуйте типову структуру місцевої державної адміністрації. 4. Назвіть організаційно-правові форми діяльності місцевих державних адміністрацій. 5. Розкрийте характер взаємодії обласних та районних місцевих державних адміністрацій. 6. У чому полягають відмінності між апаратом державного управління та допоміжним апаратом?
Практичне завдання до теми 7 1. Охарактеризуйте структуру допоміжних органів при Президентові України. 2. Дайте характеристику основним функціям Адміністрації Президента України. 3. Назвіть основні функції Ради національної безпеки та оборони. 4. Визначте основні повноваження та функції апарату Верховної Ради України. 5. Вкажіть основні завдання та функції допоміжного апарату в Центральних органах виконавчої влади. 6. Назвіть основні типи бюрократії.
Практичне завдання до теми 8 1. У чому полягають головні причини бюрократії? 2. Від чого залежить ефективність бюрократичної організації? 3. Охарактеризуйте основні підходи до прийняття управлінських рішень. 4. Покажіть роль керівника в процесі прийняття управлінських рішень. 5. Назвіть основні принципи організації розробки управлінських рішень. 6. У чому полягає організація процесу прийняття управлінських рішень? Практичне завдання до теми 9 1. Назвіть основні елементи правового статусу органів державного управління. 2. Дайте структуру правового регулювання державного управління. 3. У чому полягає поняття законності в державному управлінні? 4. Охарактеризуйте процес забезпечення законності в державному управлінні. 5. Які показники формує дисципліна в державному управлінні? 6. Назвіть правові основи взаємодії держави з об'єднаннями громадян.
Зробити два реферата кожному студенту Підготовка студентами реферату передбачає розвиток навичок самостійного пошуку необхідної інформації, опрацювання та осмислення теоретичного і практичного матеріалу. Вибір теми – довільний. Реферат виконується у електронному варіанті формату А4 . На титульній сторінці вказуються: назва дисципліни («Організаційно-правові засади державного управління»); прізвище, ім’я, по батькові студента, шифр групи. Реферат має містити план і список літератури та повинен складатися зі вступу, кількох розділів(підрозділів) та висновків. У ході підготовки реферату студент має використовувати вітчизняні та іноземні інформаційні матеріали, самостійно проводити пошук документальної та фактографічної інформації, здійснювати систематизацію та узагальнення даних, виявляти ключові моменти, використовувати електронну пошту та телеконференції, застосовуючи методи пошуку в мережі Інтернет. У випадку необхідності слід проводити реферування документів, формуючи власні погляди на явища, події та процеси, базуючись на знанні граматичних форм.
Змістовий модуль 1. Теорія та конституційно-правові основи державного управління
Тема 1. Основи теорії державного управління Поняття державного управління. Характерніші ознаки та специфічні риси державного управління. Суспільство, як об’єкт управляння для державного управління. Специфіка державного управління як виду управління. Основні специфічні риси державного управління. Поняття принципів державного управління. Підстави для систематизації принципів державного управління. Загальносистемні, структурні та спеціалізовані принципи державного управління. Поняття методів державного управління. Види методів державного управління. Адміністративні методи управління. Економічні методи управління. Правова форма методів державного управління.
Тема 2. Конституційні засади організації державного управління в Україні Конституційно-правові основи державного управління. Конституція України, як правове джерело державної служби. Конституція України: основні засади організації державного управління. Поняття, ознаки і зміст конституційного ладу України, його співвідношення з державним ладом у системі державного управління. Основні положення Конституції України про поділ влади. Поняття, система і види органів державної влади в Україні. Конституційна система органів державної влади України. Конституційна система органів державної влади України.
Тема 3. Правове регулювання державного управління. Законність у державному управлінні Зміст і структура правового інституту державного управління. Акти державного управління та їх класифікація. Предмет і методи правового регулювання державного управління. Зміст законності в державному управлінні. Забезпечення законності в державному управлінні. Відповідальність особи щодо забезпечення законності в державному управлінні. Основні положення Закону України «Про державну службу», як складову правового регулювання державного управління.
Тема 4. Типологія систем державного управління в зарубіжних країнах Форми правління сучасних держав. Форми державного устрою. Президентський, парламентський та біцефальний тип державного управління. Форми державного (політичного) режиму в зарубіжних країнах. Порядок формування і структура парламенту в зарубіжних країнах. Компетенція та порядок роботи парламенту. Правовий статус парламенту. Форми глави держави. Уряд. Способи утворення урядів. Види та структура урядів.
Змістовий модуль 2. Функціональна та організаційна структура державного управління
Тема 5. Цілі та функції державного управління. Функціональна структура державного управління Цілі та функції державного управління: основні поняття та класифікація. Поняття цілей державного управління. Основні види цілей державного управління. Суспільно-політичні, соціальні, економічні, духовні, стратегічні, тактичні та оперативні цілі державного управління. Градація цілей державного управління за обсягом, за результатами, за часом та за складністю. Поняття функцій державного управління. Управлінські функції органів державної влади. Основні аспекти розмежування функцій державного управління та управлінських функцій державних органів. Класифікація та поняття головних, допоміжних, загальних, специфічних, внутрішніх та зовнішніх функції державного управління. Ознаки функцій державного управління. Особливості функціональної структури державного управління.
Тема 6. Сутнісні характеристики організаційної структури державного управління Організаційна структура державного управління: основні поняття. Елементи та зв’язки організаційної структури. Основні вимоги до організаційної структури управління. Класифікація організаційних структур управління. Характеристика різних видів організаційних структур управління. Напрямки реформування організаційної структури державного управління в Україні. Реформи організаційної структури державного управління в Україні в останні роки. Зарубіжний досвід реформування систем державного управління. Потреба реформування організаційної структури державного управління в Україні.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи