Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Необхідна оборона
Курсова
№ K-24959
Зміст
Вступ Розділ 1. Поняття іституту необхідної оброни та умови його правомірності Розділ 2. Характеристика ознак необхідної оборони 2.1. Основні ознаки необхідної оборони 2.2. Умови необхідної оборони 2.3. Межі необхідної оборони Розділ 3. Перевищення меж необхідної оборони та її відмінність від крайньої необхідності Висновок Список використаних джерел Висновок
В ході написання даної роботи можна прийти до певних висновків, які й завершують дослідження використаного матеріалу, нормативних актів, а також аналіз і групування результатів цього дослідження.
Перш за все хотілось би відмітити, що сучасний стан проведення кримінальних слідчих дій не витримує ніякої критики. Дуже мало професіоналів залучається до цього нелегкого процесу, а тому часто на практиці трапляються різноманітні казуси. Тому вірне тлумачення такого поняття, як необхідна оборона, набуває важливого значення.
Однією з найважливіших гарантій реалізації громадянами гарантованого Конституцією права на захист від протиправних посягань є інститут необхідної оборони. Згідно зі ст. 15 Кримінального кодексу України кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади. Вказане положення ст. 15 є гарантією проголошеного ст. 55 Конституції права кожної людини будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Кожен громадянин, реалізуючи своє право на захист від протиправних посягань інтересів, що охороняються законом, має право вибору засобів захисту в межах, дозволених законом. За допомогою у захисті своїх прав, на які здійснюється посягання, громадянин може звернутися до інших осіб чи до органів влади, а може і сам захищати їх.
Пленум Верховного Суду України у своїй постанові від 26 квітня 2002 року № 1 "Про судову практику у справах про необхідну оборону" звертає увагу судів на те, що вони, вирішуючи справи даної категорії, повинні виходити з того, що у відповідності до закону кожна особа має право на необхідну оборону від суспільне небезпечного посягання незалежно від можливості уникнути посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади, а тому точним і неухильним застосуванням закону повинні забезпечити громадянам реальну можливість активно протидіяти таким посяганням.
Таким чином необхідна оборона це є не лише міра захисту особи в надзвичайних ситуаціях, а й, так би мовити. Явище. Що всіляко охороняється не лише законами України. а й актом, що має вищу юридичну силу – Конституцією України.
А це значить, що умови та межі, необхідної оборони передбачають можливість особи в будь-який момент, у межах розумного, скористатися наданим право і відвернути суспільно небезпечне діяння.
Ціна
50
грн.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи