Додатки Допоміжні матеріали, необхідні для повноти сприйняття основного тексту роботи, виносяться у додатки. В них можуть розміщатись описи громіздких методик; таблиці, що підсумовують і систематизують експериментальні дані; дитячі твори; малюнки, статистичні розрахунки; хронологічні таблиці, алгоритми; протоколи і акти випробувань, впровадження, розрахунки економічного ефекту; лексичні, фразеологічні, термінологічні та інші сповники; методичні розробки уроків, факультативних занять, виховних заходів і под.
Зв'язок між текстом роботи і додатками здійснюється шляхом посилань, наприклад: Результати експериментального дослідження згруповані у таблиці (див. Додаток А).
Додатки оформлюються або як продовження роботи на наступних її сторінках (нумерація сторінок зберігається), або у вигляді окремої книги. Розміщуються додатки у порядку посилань на них у тексті роботи Кожен додаток розпочинається з нової сторінки. Посередині рядка вгорі сторінки пишеться 'Додаток" і велика літера, що його позначає (це літери української абетки, за винятком І, Є, І, Й, О, Ч, Ь). Один додаток позначається як Додаток А, наприклад:
Додаток А
Назва додатка друкується нижче, симетрично до тексту сторінки, малими літерами з першої великої, наприклад:
Додаток В Словник вжитих автором фразеологізмів
Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи і підрозділи, які нумеруються у межах кожного додатка. У такому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка (літеру) і крапку, наприклад:
A. 2 - другий розділ додатка А;
B. 3.1 - підрозділ 3.1 додатка В.
Від основного тексту додатки відокремлюються сторінкою, посередині якої надруковано слово .додатки" без лапок і крапки на кінці.
При оформленні додатків окремою книгою на титульному аркуші, який повністю відбиває титульний аркуш основного тексту, після назви роботи великими літерами друкують слово ДОДАТКИ.
|