Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Антропогенез. Підсумковий тест (35 тестів)
Контрольна робота
№ K-4194
Question 1 of 35 Що в перекладі з грецької мови означає термін «антропогенез»? 1) виникнення людини; 2) наука про філософське значення слова «Людина»; 3) наука про людину; 4) багатоманітність людини в часі та просторі
Question 2 of 35 Що досліджують за допомогою антропологічних методів? 1) антропологічні ознаки; 2) видові ознаки; 3) кліматичні ознаки.
Question 3 of 35 Що досліджується за допомогою антропометричних методів? 1) характери поселень первісних людей; 2) кількість особин в популяції; 3) антропологічний тип.
Question 4 of 35 Що досліджується за допомогою соматологічних методів? 1) особливості м’яких тканин тіла особини; 2) розміри тіла; 3) статеву приналежність.
Question 5 of 35 Яким терміном в біології називають учення про варіації будови об’єкту, його форми та структури: 1) мінливість; 2) морфологія; 3) ауксологія; 4) гносеологія.
Question 6 of 35 До якого виду відносять людину сучасного фізичного типу? 1) Людина прямоходяча; 2) Людина вміла; 3) Людина розумна.
Question 7 of 35 Напівпримати відрізняються від справжніх приматів: 1) будовою тіла; 2) морфологією та способом життя; 3) типом харчування та морфологією.
Question 8 of 35 Де, на думку переважної більшості сучасних вчених, розташовувалась прабатьківщина людства? 1) у Південно-Східній Азії; 2) Східній Африці; 3) Сибіру.
Question 9 of 35 Яка істота вперше засвоїла прямоходіння? 1) дріопітек; 2) рамапітек; 3) австралопітек.
Question 10 of 35 Згідно концепції О. Лавджоя, прямоходіння виникло через: 1) похолодання, яке призвело до зменшення площі тропічних лісів; 2) виходу в савани, де гомініди встали на дві ноги, щоб дивитися поверх високої трави ; 3) подовження періоду дитинства та необхідності догляду за потомством; 4) необхідність вивільнення рук для трудової діяльності.
Question 11 of 35 Згідно концепції Ф. Енгельса, прямоходіння виникло через: 1) похолодання, яке призвело до зменшення площі тропічних лісів; 2) виходу в савани, де гомініди встали на дві ноги, щоб дивитися поверх високої трави ; 3) подовження періоду дитинства та необхідності догляду за потомством; 4) необхідність вивільнення рук для трудової діяльності.
Question 12 of 35 Згідно якої системи поглядів, історія життя на земній кулі розглядається як загальний, поступовий та закономірний розвиток, що відбувається за принципом «від простого до складного»: 1) релігійна доктрина; 2) еволюціонізм; 3) креаціонізм; 4) мутаціонізм.
Question 13 of 35 Антропогенез – це розділ антропології який вивчає: 1) сучасних та викопних приматів; 2) процес виникнення людини; 3) мінливість фізичних ознак; 4) різноманіття людства.
Question 14 of 35 Що відрізняє наукові погляди на виникнення людини від філософських та релігійних? 1) вони мають світоглядний характер; 2) вони засновані на міфах прадавніх людей; 3) вони мають обґрунтований характер (підкріплені фактами).
Question 15 of 35 Мисляча оболонка планети з відділенням мислячого духу від своєї матеріальної основи за В.І. Вернадським – це 1) антропосфера; 2) ноосфера; 3) стратосфера.
Question 16 of 35 Чи вірне твердження, що кліматичні умови впливають на зміну фізичного та соціального типу людини? 1) Так, цілком вірне; 2) Ні, вони впливають лише на фізичний тип людини; 3) Ні, вони впливають лише на соціальну організацію людей; 4) Кліматичні умови абсолютно не впливають на людину.
Question 18 of 35 Коли на земній кулі з'явилися перші "справжні" люди — архантропи? 1) 0,2 млн. років тому; 2) 1,5 млн. років тому; 3) 2,5 млн. років тому.
Question 19 of 35 До якого біологічного виду належать архантропи? 1) Homo habilis; 2) Ноmо erektus; 3) Homo sapiens.
Question 20 of 35 Яка діяльність архантропів стала визначальною для згуртування первісного стада? 1) рибальство; 2) давні ритуали; 3) полювання.
Question 21 of 35 Чи вірне судження, що Палеоантропи будували штучні житла? 1) Так; 2) Ні.
Question 22 of 35 Яку культуру пов’язують з неандертальцями? 1) олдуванську; 2) ашельську; 3) мустьєрську
Question 23 of 35 Згідно якої теорії людина створена вищою надприродною істотою: 1) теорія креаціонізму; 2) теорія дарвінізму; 3) теорія глобального еволюціонізму; 4) теорія мутаціонізму.
Question 24 of 35 Епоха мустьє характеризується: 1) остаточним утвердженням родового ладу, виникненням мистецтва і значним ускладненням релігійних уявлень; 2) утвердженням первісного суспільства, виникненням релігії; 3) виникненням шлюбно-сімейних відносин; поява наскальних малюнків, виникнення штучних житол.
Question 25 of 35 Культура верхнього палеоліту належить : 1) австралопітекам; 2) пітекантропам; 3) неандертальцям; 4) кроманьйонцям.
Question 26 of 35 Згідно концепції моноцентризму, людина сучасного фізичного типу виникла в: 1) одному досить обмеженому регіоні земної кулі; 2) декількох регіонах планети; 3) двох основних регіонах земної кулі; 4) одному, але доволі широкому регіоні.
Question 27 of 35 В чому найбільша відмінність людини сучасного фізичного типу від людей, що жили 40 тис. років тому: 1) округла потилиця; 2) прямоходіння, маленькі ікла, великий мозок; 3) мова, поява мистецтва, релігії, значне ускладнення поведінки.
Question 28 of 35 До якого біологічного виду належали неоантропи? 1) Homo erektus; 2) Homo habilis; 3) Homo sapiens.
Question 29 of 35 Віра в душу - це 1) анемізм; 2) тотемізм; 3) шаманізм.
Question 30 of 35 Хто з наведених вчених був прихильником еволюційної теорії походження людини: 1) Геккель; 2) Енгельс; 3) Ламарк; 4) Дарвін.
Question 31 of 35 Що в перекладі з грецької мови означає термін «антропологія»? 1) виникнення людини; 2) наука про філософське значення слова «Людина»; 3) наука про людину; 4) багатоманітність людини в часі та просторі.
Question 32 of 35 У чому полягає двояке розуміння антропології? 1) це наука як про прадавніх так і про сучасних людей; 2) це наука як про біологічний розвиток людини так і про розвиток суспільства; 3) це наука як про людську душу так і про людське тіло; 4) це наука про еволюції життя на Земній кулі в тому числі й людини.
Question 33 of 35 Чи пов’язані між собою процеси антропо- та соціогенезу? 1) Так; 2) Ні.
Question 34 of 35 Хто є автором теорії природного відбору? 1) Аристотель; 2) К. Ліней; 3) Ж. .Б. Ламарк; 4) Ч. Дарвін.
Question 35 of 35 Головний чинник розвитку людини за Ф. Енгельсом: 1) прямоходіння; 2) праця; 3) поява абстрактного мислення.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи