Question 1 of 20 Український етнос є повністю сформованим і незмінним. Answer Yes No
Question 2 of 20 Наукові праці кінця ХVІІІ - початку ХХ сторіччя з проблем національної психологічної своєрідності, як правило, не грунтувалися на експериментальних дослідженнях Answer Yes No
Question 3 of 20 Менталітет - це 1) певна інтегральна характеристика людей, які живуть у конкретній культурі, що дає змогу описати своєрідність бачення цими людьми оточуючого світу і пояснити специфіку їх реагування на нього. 2) складна ієрархічна система, що визначає спрямованість людини, окремих соціальних груп, нації в соціумі, їх цілі та мотиви життєдіяльності.
Question 4 of 20 Природні умови України майже не вплинули на український менталітет. Answer Yes No
Question 5 of 20 На формування українського національного характеру впливають наступні чинники: ─ Екологічний чинник; ─ Чинник взаємодії з іншими народами; ─ Геополітичний чинник; ─ Історичний чинник; ─ Релігійний чинник; ─ Традиції та уклад української сім’ї.
Question 6 of 20 На сьогодні український народ не має чітко сформованої національної ідеї Answer Yes No
Question 7 of 20 Формування національної ідеї не є найважливішою умовою відродження нації. Answer Yes No
Question 8 of 20 Під поняттям “середовище проживання етносу” розуміють: ландшафт і клімат, особливості грунтів і розміри території, картину зоряного неба і корисні копалини, флору, фауну, водойми та інші елементи, що створюють неповторну своєрідність цього середовища, - впливає на особливості взаємодії етносу з природою, що, в свою чергу, пояснює екологічну зумовленість асоціацій, пізнавальних процесів, комунікації, стереотипи поведінки, різноманітні форми суспільної свідомості і т.ін.
Question 9 of 20 Схильність до зіставляння, порівняння, ідентифікації соціального та духовного життя з явищами природи називається: А) діалогічність; Б) екологічність; В) натуралізація; Г) натурналізація; Д) ідентифікація.
Question 10 of 20 Український етнос почав формуватися переважно: А) в ХIV cт.; Б) Х ст.; В) ІХ ст.; Г) ХІХ ст.; Д) на початку ХХ ст.
Question 11 of 20 Православ’я прийшло на українську землю: А) у ІV cт.; Б) в Х ст.; В) у ХІХ ст.; Г) на початку ІХ ст.; Д) наприкінці ІХ ст.
Question 12 of 20 Відомий етнопсихолог Густав Шпет зазначав, що етнічна психологія, класифікуючи певні явища, має шукати відповіді на такі запитання: як переживає саме цей народ певне явище, що він любить, чого боїться, чому віддає перевагу, що його відрізняє з-поміж інших етносів.
Question 13 of 20 Лише православ’я, а не інші релігійні конфесії, відігравало важливу роль у формуванні українського національного характеру. Answer Yes No
Question 14 of 20 Психічний склад – це суб’єктивний психічний досвід нації, зафіксований у відносно стійких властивостях, рисах, у національній психології, які обумовлені усім суспільно-історичним ходом становлення і розвитку нації та специфікою соціально-психологічного відображення об’єктивних умов її існування.
Question 15 of 20 До елементів психічного складу, що передаються з покоління у покоління, належать, насамперед, характерна поведінка, національні традиції, звичаї, звички, які лежать в основі установок та ціннісних орієнтацій.
Question 16 of 20 Національний характер є специфічним поєднанням загальнолюдських рис з конкретними історичними та соціально-економічними умовами існування нації. Answer Yes No
Question 17 of 20 Національний характер - це специфічне поєднання загальнолюдських рис з конкретними історичними та соціально-економічними умовами існування нації.
Question 18 of 20 У психічному складі української нації здебільшого відзначають такі риси: як любов до рідної землі та її природи, що виявляється й закріплюється в культурі, музиці, живописі; повага до старших, зокрема, до батьків (так, дотепер у багатьох областях України діти звертаються на «Ви» до своїх батьків); працелюбність, що виражається не лише в щоденній сумлінній праці від зорі до зорі, а й у святкових традиціях, які поетизують працю.
Question 19 of 20 До архетипів, характерних для українського етносу, можна віднести такі образи: Берегиня, Лада, Дана, Герой-козак, Кума, Свекруха, Земля-годувальниця, Котигорошко, Лютий змій, а також загальнолюдські образи - Мати, Батько, Мачуха, Воїн-герой, Удатний кінь.
Question 20 of 20 Архетипи проявляються у вигляді символів (в образах героїв, міфах, фольклорі, обрядах, традиціях) і містять узагальнений досвід своїх предків. Answer Yes No
| |