Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Етнопсихологія Тести до теми 3 (20 тестів)
Контрольна робота
№ K-3599
Question 1 of 20 Психічний склад етносу – це стійкі риси психіки людей , що склались на основі тривалого шляху історії розвитку народу. Це одна з ознак нації, яка проявляється у спільності національної культури, в особливостях мови, побуту, характерної поведінки та ін.
Question 2 of 20 Ментальність – це цілісний вираз духовних спрямувань, що не зводяться до суми суспільної свідомості (релігії, науки, мистецтва, тощо), а є специфічним відображенням дійсності, зумовленим життєдіяльністю народу в певному географічному і культурно-історичному середовищі етносу.
Question 3 of 20 Ментальність розглядають як систему, що створена трьома компонентами – емоційним, пізнавальним та поведінковим.
Question 4 of 20 Етнічна ментальність – це цілісна система образів, уявлень, цінннісно-смислових утворень та “своєрідних правил життя”, що стимулює і регулює найбільш доцільний у даних культурних та природних умовах тип поведінки.
Question 5 of 20 Національний характер – це сукупність соціально-психологічних рис (установок, стереотипів), які властиві нації на певному етапі розвитку і які проявляються у ціннісному ставленні до оточуючого світу, а також у культурі, традиціях, звичаях, обрядах.
Question 6 of 20 На національний характер впливає: А) соціально-економічний устрій; Б) географічні умови; В) культура; Г) релігія та політичний лад; Д) усе вище перераховане.
Question 7 of 20 Д.Чижевський пропонує три шляхи вивчення національного характеру: 1. Дослідження народної творчості. 2. Вивчення найбільш яскравих історичних епох. 3. Характеристика найбільш визначних представників народу.
Question 8 of 20 Найбільш плідним у дослідженні українського національного характеру Д.Чижевський вважає: А) дослідження народної творчості; Б) вивчення найбільш яскравих історичних епох; В) характеристику найбільш визначних представників народу; Г) вивчення його внутрішніх конфліктів; Д) дослідження традицій.
Question 9 of 20 Національна свідомість це – усвідомлення місця і ролі своєї нації в системі суспільних відносин, розуміння національних інтересів, взаємовідносин своєї нації з іншими соціально-етнічними спільнотами, які проявляються в ідеях, почуттях, прагненнях.
Question 10 of 20 У національній свідомості, на відміну від самосвідомості, формуються уявлення, образи, знання не тільки про власну націю, але й про інші нації і, перш за все, про них, але з позицій власного етносу. Answer Yes No
Question 11 of 20 Етнічна самосвідомість – це усвідомлення народом у цілому та кожною особистістю, що складає народ, своєї належності до певного етносу, яке базується на спільності мови, культури, рис, історичної долі та визнанні особливих специфічно-історичних рис свого народу.
Question 12 of 20 Психічний склад - це стійкі риси психіки людей , що склались на основі тривалого шляху історії розвитку народу. Це одна з ознак нації, яка проявляється у спільності національної культури, в особливостях мови, побуту, характерної поведінки та ін.
Question 13 of 20 Головними ознаками етнічної самосвідомості є: А) усвідомлення етнічної спільності; Б) усвідомлення особливих етнопсихологічних рис; В) усвідомлення особливої етнічної культури; Г) етнічна самоідентифікація; Д) усе вище перераховане.
Question 14 of 20 Елементи психічного складу передаютьcя з покоління у покоління. Answer Yes No
Question 15 of 20 До елементів психічного складу, перш за все, належать: - характерна поведінка; - національні традиції; - звичаї; - звички, що лежать у основі установок та ціннісних орієнтацій.
Question 16 of 20 Поняття “психічний склад” є тотожним поняттю “національний характер”. Answer Yes No
Question 17 of 20 Структурні елементи людської психіки, що знаходяться у колективному підсвідомому, яке є загальним для усього людства називаються: А) архетипи; Б) підсвідомості; В) зверхсвідомості; Г) штампи; Д) кліше.
Question 18 of 20 Поняття “архетипи” було запропоновано: А) З.Фрейдом; Б) К.Юнгом; В) В.Вундтом; Г) Г.Шпетом; Д) Р.Ассаджіолі.
Question 19 of 20 За Юнгом, підсвідома сфера психіки кожної людини містить приховані сліди пам’яті про історичний досвід своєї раси, нації, і навіть про долюдьске, тваринне існування предків. Answer Yes No
Question 20 of 20 Вважається, що архетипи закарбовані генетично і є психологічним корінням містичних ірраціональних рушійних сил життєдіяльності нації. Answer Yes No
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи