Шановний користувач!
Якщо Ви рахуєте, що дана робота неякісна, порушує авторські права або ж є проблеми з її достовірністю повідомте про це адміністратора
Етнопсихологія Тести до теми 4 (20 тестів)
Контрольна робота
№ K-3600
Question 1 of 20 Теорія установок була розроблена: А) Л.Виготським; Б) О. Лурією; В) Д. Узнадзе; Г) С. Рубінштейном; Д) Г.Щокіним.
Question 2 of 20 Соціалізація - це процес та результат активного відтворення індивідуального досвіду, що здійснюється у спілкуванні та діяльності.
Question 3 of 20 Соціалізація проходить двома шляхами - стихійним, коли на особистість впливають різні обставини життя та середовище, що її оточує, та цілеспрямованим, тобто у процесі виховання згідно з певними традиціями.
Question 4 of 20 Ідентифікація є важливим механізмом соціалізації, що проявляється у прийнятті особистістю соціальної ролі певної етнічної групи та усвідомленні належності до даної групи і формуванні соціальних установок. Answer Yes No
Question 5 of 20 Схильність народу сприймати та оцінювати навколишній світ, інші народи крізь призму традицій і норм власної групи, які вважають за загальний еталон, називається: А) егоцентризм; Б) традиціоналізм; В) консерватизм; Г) етноценризм; Д) шовінізм.
Question 6 of 20 Етнічний конфлікт - це форма міжгрупового конфлікту, коли групи з протилежними інтересами поляризуються за етнічною ознакою.
Question 7 of 20 Причиною етнічних конфліктів, як правило є позаетнічні, соціально-політичні або економічні протиріччя, тому етнічні конфлікти часто бувають симптомами політичної чи економічної кризи.
Question 8 of 20 Неадекватні етнічні стереотипи призводять до формування етноцентризму, який, у свою чергу, може спричиняти етнічні конфлікти Answer Yes No
Question 9 of 20 У залежності від території та типу етносу виділяють 4 види етнічних конфліктів: Перший вид - це етнічний конфлікт, що виникнув у межах території однієї держави. Прикладом такого виду конфлікту може бути конфлікт у Нагірному Карабаху в Азербайджані між вірменами та азербайджанцями. Другий вид етнічних конфліктів спостерігається між окремими утвореннями всередині держави (на час дослідження проблеми - це були республіки СРСР) між корінним етносом та російськомовним населенням. Третій вид етнічних конфліктів є наслідком довільного державно-адміністративного поділу території країни. Мова йде, зокрема, про ієрархію: центр, республіка, автономія та ін., де більш високий ступінь адміністративного рівня має більш високий державно-правовий статус. Четвертий вид конфліктів - це так звані конфлікти між «центром» та іншими утвореннями, кожне із яких вбачає у «центрі» диктат або й просто насилля. Так, у Росії даний вид конфліктів має глобальний характер, оскільки «центр» у свідомості мас ототожнюється з Росією та російським етносом, і тому він набув форми конфлікту росіян та «не росіян». Найбільш запеклим конфліктом такого виду є конфлікт з Чечнею.
Question 10 of 20 Основна умова конструктивного вирішення конфліктів це – розглянути конфлікт як задачу: у першу чергу потрібно визначити причину конфлікту, а потім застосувати відповідну техніку вирішення конфліктних проблем. Question 11 of 20 Одним з перших кроків у вирішенні конфлікту є визначення прихованих причин та джерел конфлікту. Question 12 of 20 Установка - це позитивна або негативна оціночна реакція на що-небудь або кого-небудь, яка виражається у думках, почуттях та цілеспрямованій поведінці.
Question 13 of 20 Таблицю-схему питань та відповідних стратегій, які можна застосовувати при вирішенні конфліктних ситуацій було запропоновано американським психологом Джині Грехемом Скоттом.
Question 14 of 20 Етнічна установка - це внутрішній стан готовності особистості або груп людей до специфічного, характерного тільки для них (представників тієї чи іншої національної спільноти) прояву почуттів, інтелектуально-пізнавальної та вольової активності, динаміки та характеру взаємодії, спілкування, які відповідають існуючим національним традиціям.
Question 15 of 20 Певними установками можна пояснити, ті або інші психологічні характеристики етносу, його поведінку Answer Yes No
Question 16 of 20 Соціальні та етнічні установки містять три компоненти: когнітивний, тобто пізнавальний, інтелектуальний компонент; емоційний та конативний (поведінковий) компоненти.
Question 17 of 20 Поняття “стереотип” у психологічній науці запропонував: А) Д.Узнадзе; Б) Д.Паригін; В) Б.Ломов; Г) У.Ліннман; Д) Г.Костюк.
Question 18 of 20 Поняття “стереотип” вперше було застосовано: А) у 1922 р.; Б) на початку ХХІ століття; В) у 1960 р. Г) у середині ХХ століття; Д) у 1958 р.
Question 19 of 20 Засвоєння певної поведінки, характерної для того чи іншого етносу відбувається трьома шляхами - соціалізація, наслідування та ідентифікація, які пов’язані між собою.
Question 20 of 20 Процес поєднання суб’єктом себе з іншим індивідом або групою та сприйняття норм, цінностей та зразків даної групи і включення їх у свій внутрішній світ як власних називається: А) наслідування; Б) сублімація; В) ідентифікація; Г) деградація; Д) персоніфікація.
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи ...
Щоб переглянути інформацію про автора натисніть на посилання нижче і...
Зачекайте
секунд...
Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому її достовірність, умови замовлення та способи оплати можна дізнатись у автора цієї роботи